Tržnice v Hietalahti

Zastřešená tržnice (finsky kauppahalli) s dlouho historií sahající většinou do devatenáctého století má svoje místo téměř v každém větším finském městě. V Helsinkách se nacházejí hned tři. Běžně se v nich prodávají čerstvé kvalitní potraviny případně řemeslné výrobky, avšak tržnice v Hietalahti, kterou jsme navštívili my, láká svoje zákazníky kulinářskými zážitky z celého světa.  V sobotní večer je navíc možné dát si mezi dlabancem pauzu a odskočit si přímo mezi stoly na taneček, jelikož do desíti do večera hraje v hale DJ.

20170422_200527_resized

V Hietalahti je možné ochutnat pokrmy z různých koutů Zeměkoule, ale samozřejmě také dobrůtky přímo z domoviny.  Na poměrně miniaturním prostoru nabízí každá restaurace příjemné posezení a skvělý zákaznický servis, ceny taky nejsou nijak horentní (hlavní jídlo kolem deseti eur, něco menšího třeba za pět). Osobitá, bezprostřední atmosféra se mi velmi zamlouvala a jídlo bylo přímo skvělé!

Takže co tady vlastně můžete ochutnat. Z přespolních kuchyní tu najdete Portugalsko, Francii, Itálii či USA. Nás ale hned zaujal filipínský koutek s názvem Kamalig. Poručili jsme si dva předkrmy; jeden se jmenoval Kare kareng Lumpia (závitky s masovou náplní zalité arašídovou omáčkou), druhý zase Tinolang siomai (knedlíčky s náplní z kuřecího masa a zázvoru). Oboje bylo doplněné nakládanými ředkvičkami a spoustou zelených výhonků. Opravdu eňo ňuňo!

20170422_182620_resized

Obsluha navíc byla prvotřídní. Dozvěděli jsme se, že podnik funguje teprve týden a jedná se o první filipínskou restauraci v celém Finsku. Držíme palce, ať se to pořádně rozjede 🙂

20170422_183420_resized.jpg

Více informací o filipínském jídle v Helsinkách najdete na Facebooku zde https://www.facebook.com/kamalig.hki/

Další zastávkou měl být Fat Ramen – dělají prý vynikající polévku japonskou polévku ramen upgradovanou na finský způsob. Bohužel však došly nudle (!), čili jsme utřeli nos. Jejich menu a další info pro zájemce tady: http://www.fatramen.fi/

Nudle na japonský způsob jsme si na tržnici přece jen našli, a to v restauraci Tokyo Street. A je nutné říct, že šlo o pravé domácí handmade nudle vyráběné přímo na místě. Podnik je distribuuje i do dalších restaurací a stojí opravdu zato. Poručila jsem si vegetariánskou verzi s tofu, můj doprovod zase nudle s mletým kuřecím masem podle tradiční japonské receptury. Vše bylo zasypáno hromadou mořských řas a zeleniny. Paráda.

20170422_185435_resized

20170422_185426_resized

20170422_184716_resized

http://www.tokyostreet.org/hand-made-noodles.html

Vše jsme spláchli pivečkem a vínkem v koutku s francouzskou tematikou La Marché. Zahlédla jsem v jejich výloze exkluzivní pivečko s názvem Confirmation Beer, čili konfirmační pivo, které jsem musela rozhodně ochutnat.  Konfirmace je obdoba biřmování v evangelické církvi, k čemuž patří i konfirmační fotka vystavená v kostele – pan pivovarník, který pivo vyrábí, tak na láhev plácnul rovnou svoji vlastní podobiznu, na které chybí už jen svatozář. Chuťově nic moc, ale ta fotka!

20170422_192230_resized

20170422_192325_resized

Třešničkou na dortu byla dvojka červeného v mističce na svíčky. Sbohem, skleničko na stopce!

20170422_192234_resized

Ještě nám ale spousta restaurací zůstala na příště, takže pak někdy zase na vašich monitorech. Jídlu zdar!

20170422_182442_resized.jpg

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s